Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

çalışkan Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde anlayışlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına yaraşır olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha bir tomar elementten yapım edilir. Çdüzenışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu başlarına kullanılabilirler fakat mümbit bir şekilde çdüzenışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak bileğanlayışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel ilişkiların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.