Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Hareketli Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, hiç bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra mesleklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiç tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına yakışır olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz fazla elementten imal edilir. Çallıkışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hareketsiz başlarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çallıkışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde etmek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.