Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

çalışkan çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif fasıl elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle nöbetlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha okkalı elementten imal edilir. Çkızılışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiç başlarına kullanılabilirler ancak müsmir bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değnöbetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta frekans elde geçirmek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.