Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, bir numara bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde aksiyonlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir numara tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uz bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz aşkın elementten yapım edilir. Çkızılışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler fakat randımanlı bir şekilde çkızılışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine için değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi sıklık elde etmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bağırsakin tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.