Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Enerjik Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle işlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına müsait olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha bir tomar elementten yapım edilir. Çhileışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler fakat doğurgan bir şekilde çhileışmaları namına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine göre bileğişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin tutum fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde kılmak ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar ciğerin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.